Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos bet kada galite atšaukti savo naršyklės nustatymuose. Naudodamiesi mūsų tinklalapiu, sutinkate su slapukų naudojimu. Sužinoti daugiau
Sutinku
Uždaryti
Pasikeitė AVON katalogas, bet prekių krepšelis nepasikeitė
Jūs pakeitėte kampaniją ir prekių krepšelis buvo atnaujintas.

Kvepalų paslaptys: ką užuodžiame kvepaluose ir kaip teisingai juos naudoti

Ak, kvepalai! Kas jų nemėgsta? Tinkamai pritaikytas aromatas gali pakelti nuotaiką, įkvėpti pasitikėjimo, sužadinti nostalgiją, suteikti jėgų ir energijos. Ar kada nors susimąstėte, kaip jus veikia jūsų pamėgto aromato natos? Sužinokite daugiau apie kvepalų gamyboje naudojamus ingredientus!

Geras aromatas prilygsta tobulai suderintai simfonijai. Aromatinių natų darna lemia iš mūsų uoslės pojūčio gaunamą informaciją (tai, kaip mes suvokiame aromatą tuomet, kai jį užuodžiame) ir aromato patvarumą. Šiais laikais aromatų kūrėjai gali rinktis iš šimtų ingredientų. Gamta mus gausiai apdovanoja įvairiomis aromatinėmis natomis ir sąskambiais, o parfumerių vaizduotė ir uoslė - beribės.

Susipažinkite su įvairiomis aromatų kategorijomis ir sužinokite apie joms priklausančių kvepalų ingredientų poveikį mūsų nuotaikai ir savijautai.

Gėlės

Populiariausios parfumerijoje naudojamos gėlės yra magnolija, tuberoza, žibuoklė, orchidėja, frezija, jazminas, pakalnutė, rožė, pačiulis, bijūnas, vandens lelija ir alyva. Sąrašas ilgas! Kai kurių gėlių, pavyzdžiui žibuoklių, eteriniai aliejai yra itin brangūs. Vos keliems lašams šio aliejaus reikia pusės hektaro žibuoklių. Panašus pavyzdys – magnolijų eterinis aliejus. Šios gėlės auga Šiaurės Amerikoje, Kinijoje bei Japonijoje ir turi išskirtinai saldų kvapą. Vis dėlto, šioje kategorijoje niekas neprilygsta rožėms – jų aromatas yra populiariausias ir labiausiai vertinamas. Jis ilgai išlieka ant odos ir yra labai turtingas, o įvairios rožių rūšys skleidžia platų aromatų spektrą - nuo saldžių iki šiltų ir muskusinių.

Kai kurios gėlės savo aromatu gali maloniai nustebinti – pavyzdžiui, tuberoza skleidžia medienos aromatą, kuris paryškina kitus kvepalų komponentus. Jos aromatas - viena iš brangiausių kvepalų sudedamųjų dalių.

Jazminas ir magnolija

Šis duetas - itin moteriškas ir subtilus. Jazminas grožio srityje naudojamas jau nuo seno. Jį naudojo net graikai ir egiptiečiai, kurie iš šio augalo gamindavo kvapnius aliejus. Šiandien jis įvairiais kiekiais naudojamas daugelyje kvepalų. Tyrimai rodo, kad jazminas turi raminančių ir atpalaiduojančių savybių. Jo aromatas stimuliuoja smegenų dalį, atsakingą už emocijas bei yra veiksmingas ir natūralus būdas kovoti su stresu, depresija ir nuovargiu.

Pietų Europoje, Azijoje ir Afrikoje auga daugiau nei 200 jazminų rūšių. Siekiant išlaikyti šių gėlių gerąsias savybes, jos renkamos rankomis tekant saulei. Kilogramui jazminų ekstrakto reikia net 200 kg gėlių. 

Magnolijos kvapas natūraliai skleidžia citrinines natas. Šios gėlės aromatas - gaivus, prabangus ir tonizuojantis. Kaip ir jazminas, jis pakelia nuotaiką.

Muskusas

Jo aromatas yra daugybės vyriškų ir moteriškų kvepalų sudedamoji dalis. Muskusas yra plačiai naudojamas ir mėgstamas jau daugelį metų. Įdomu tai, jog iš pradžių ši medžiaga buvo gaunama iš gyvūnų, nesiejamų su nosiai maloniais aromatais – kabargų muskuso liaukų, esančių prie šio gyvūno išeinamosios angos. Šiandien muskusas išgaunamas sintetiniu būdu. Šia aromatas - sunkus, tačiau tuo pačiu lengvas ir jausmingas. Jis suteikia didingumo ir kerinčios prabangos net ir paprasčiausiems kvapų deriniams. Taip pat jis žinomas kaip afrodiziakas, pakeliantis nuotaiką.

Santalo mediena

Šios medienos natos kvepalams suteikia šiltą, balzaminį, itin jausmingą aromatą. Įdomu tai, jog santalo aromatas suintensyvėja tik per dvidešimt metų – kuo senesnis medis, tuo gilesnis jo aromatas.

Santalas atpalaiduoja, gerina miego kokybę, bei padeda sužadinti libido. Muskuso natomis praturtinti kvepalai yra nepakeičiamas pasirinkimas romantiškai progai - pasimatymui ar iškilmingai vakarienei.

Kedro mediena

Kedro natos skleidžia raminantį ir ilgai išliekantį aromatą. Šie kvapieji aliejai išgaunami iš Šiaurės Amerikoje augančių raudonojo kedro bei kadagio. Kedras dažniausiai naudojamas vyriškų kvepalų gamyboje.

Vaisiai

Kriaušės, braškės, persikai, slyvos ir citrusiniai vaisiai – tik keli ilgo sąrašo elementai, išlaisvinantys parfumerių vaizduotę. Pavyzdžiui, šaltai spaustos apelsinų žievelės suteikia stiprų, gaivinantį ir saldų aromatą. Persikas spinduliuoja švelnumą, o kriaušės ir slyvos grąžina vidurvasario prisiminimus. 

Bergamotė pasižymi šviežiu, aromatingu ir saldžiu dvelksmu, labai dažnai juntamu moterims skirtuose kvepaluose. Ji tobulai dera su kitų gėlių ir citrusų aromatais. Britai išpopuliarino bergamotės aromatą Europoje kolonizacijos laikotarpiu. Jis buvo vertinamas dėl suteikiamo šilumos bei jaukumo įspūdžio –bergamotės itin dažnai buvo naudojamos namų kvėpinimui žiemos metu. Šis aromatas atpalaiduoja kūną, mažina stresą ir įtampą.

 

Kaip naudoti kvepalus?

Kvapusis skystis – tai darni ir daugialypė aromatinių natų kompozicija. Jeigu siekiate atskleisti visą aromato grožį ir daugiasluoksniškumą, vien pasipurkšti neužtenka. Pasinaudokite šiais paprastais patarimais ir mėgaukitės mėgstamu aromatu dar ilgiau!

  1. Tualetinis vanduo ar kvapusis vanduo?

Tualetinis vanduo – dažniausiai naudojamas kvapusis skystis. Kvapiųjų medžiagų koncentracija jame siekia 10 procentų.  Šiai kategorijai priklauso didelė dalis vyriškų aromatų. Kvapųjį vandenį sudaro apie 25 procentai kvapiųjų medžiagų. Šio tipo kvapusis skystis – patvaresnis, tad jį rekomenduojama naudoti mažesniais kiekiais.

  1. Naudokite įvairius kvepalus

Kuo dažniau naudojate aromatą, tuo greičiau prie jo priprantate ir nebesugebate jo atskirti. Sėkmingai to išvengsite naudodami ne vienos rūšies kvepalus. Pildykite savo kvepalų kolekciją aromatais, kurie nedirgina uoslės ir palieka malonų aromatinį pėdsaką ant jūsų odos.  Jeigu mėgstate aromatus su gėlių natomis, galite naudoti tuos pačius kvepalus ir ryte, ir vakare. Rytietiškos natos – stiprios ir charakteringos, todėl darbo aplinkoje jas rekomenduojama naudoti atsargiau – priešingai nei vakare.

  1. Nemaišykite kvepalų tarpusavyje

Jeigu naudojate skirtingus kvepalus dienos metu ir vakare, prieš kvėpinantis iš naujo rekomenduojama nueiti į dušą. Nepamirškite šios taisyklės ir nemaišykite skirtingų aromatinių kompozicijų. Taip pat būkite atsargūs naudodami dezodorantą, ypač jeigu jis turi stiprų ir savitą aromatą. Geriausiai apsidrausite naudodami bekvapį arba jūsų kvepalų aromato dezodorantą.

  1. Pakartotinai pasipurkškite tik tada, kai aromatas visai išnykęs

Kvapusis skystis praranda intensyvumą per 4-8 valandas, priklausomai nuo jo koncentracijos. Neskubėkite atnaujinti aromato ir nenaudokite jo dažniau, nei nurodyta. Prie kvepalų aromato priprantama, tad jeigu po 2-3 valandų kvapo jau nebejaučiate, tai nereiškia, kad kiti nepajus, jeigu pasikvėpinsite iš naujo!

  1. Prieš pirkdami aromatą „pasimatuokite“

Parduotuvėje papurkškite aromato mėginėlį ant riešo (vienu metu išbandykite ne daugiau nei 3 aromatines kompozicijas). Neklauskite draugų patarimo, svarbiausia – jūsų uoslė ir nuojauta. Aromatas turi derėti prie jūsų charakterio, nuotaikos ir progos, kuria juo pasikvėpinate.

Pasidalinkite su savo draugais

Kiti straipsniai

{{::article.Title}}
{{::article.Title}}

{{UI.LoadingMessage}}
[View|Representative_Attach_Not_Available]